Kreasis | Kreatif Sistemler, Kreasis Çözümler | Krea Blog

Blog

Dijital, VHS’nin de fişini çekti

Dijital teknolojilerin fiziksel depolama unsurları ile ilgili kayıt formatlarına yönelik olumsuz etkilerine bir yenisi daha eklendi. JVC tarafından geliştirilen, ilk kez 1976’da piyasaya sürülen VHS (Video Home System) formatı 80’lerde büyük ilgi görmüştü. Zamanla yerini başka formatlara bırakan VHS formatıyla kasete kaydedilip piyasaya sunulan son film ise ‘Şiddetin Tarihçesi’ oldu. Böylelikle 2006 yılı ile birlikte VHS formatlı herhangi bir ‘ürün’ gelmeyecekti. En nihayetinde, bu alanda üretim gerçekleştiren son şirket olan Funai Electric de artık sürecin kendileri açısından noktalandığını duyurdu.

Windows da güvenlik alarmı

Windows'un yeni işletim sisteminde Rus bir hacker tarafından açık bulundu. Bu açık eğer hacklenir ise Windows'a pahalıya mal olacak.

Fiber’in şifresini Kablo TV çözecek

Türkiye’de fiberde yeni şans olarak Kablo TV şebekesi görülüyor. 3 milyon 600 bin abonesi olan şebekenin özelleştirilmesinin fiberdeki altyapı sıkışıklığına çözüm olabileceği belirtiliyor

Türkiye Yüksek Hızlı İnternet Raporu

Dünya’nın en eski strateji danışmanlığı şirketi Strategy& (Önceki adıyla Booz& Company) ‘Türkiye’de Yüksek Hızlı İnternetin Yaygınlaştırılması’ başlıklı bir rapor yayınladı.

FİBER HIZIMIZI ARTTIRACAK HAMLELER

Teknolojinin dahil olduğu tüm sektörleri doğrudan etkileyen ve ülke kalkınmasında büyük etkisi olan fiber hız ının artılması konusunda ülkemizde birçok engel bulunuyor. Özellikle 4,5G'ye geçiş süreci ile birlikte fiber altyapısının önemi bir kat daha artmış durumda.